LONGHORN INDOOR ARCHERY TOURNAMENT

NOVEMBER 17-19, 2006

FINAL RESULTS

JOAD RESULTS
  Female Junior Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Leslie Record Brazos 4-H 182 158 340 0 7
2 Judy Hart Brazos 4-H 130 117 247 1 2
  Male Junior Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Jack Yeh   256 263 519 16 24
2 Bobby Jones   209 229 438 4 15
  Male Junior Compound 1 2 Final 10s 9s
1 Joseph Human Cameron County 281 273 554 15 44
2 Benjamin Human Cameron County 264 284 548 18 33
  Female Cadet Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Simone Petrosky Columbus Area 4H 248 200 448 7 15
  Male Cadet Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Tyler Schardt Texins JOAD 268 277 545 19 28
2 Michael Massey Brazos 4-H 208 216 424 6 14
3 Jonathan Paine Brazos 4-H 190 141 331 0 5
4 Philip Simpson Brazos 4-H 77 50 127 1 2
  Male Cadet Compound 1 2 Final 10s 9s
1 Justin Locke Sure Shot Archery 273 276 549 14 41
2 Michael Ruedas CC JOAD 249 233 482 6 26
  Female Cub Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Charly Anderson Brazos JOAD 265 272 537 17 30
2 Cami Willis Flaming Eagles 245 236 481 12 15
3 Elise Westfall Brazos 4-H 184 226 410 8 9
4 Rissa Willis Flaming Eagles 196 201 397 6 7
5 Devan Horn Sure Shot Archery 207 179 386 2 11
6 Maggie Willis Flaming Eagles 186 151 337 1 5
  Male Cub Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Colton Wingate Brazos JOAD 239 257 496 13 15
2 Daniel Rossi Sure Shot Archery 196 165 361 4 7
  Male Cub Compound 1 2 Final 10s 9s
1 Claude Tomlinson Brazos JOAD 259 232 491 8 17
  Female Bowman Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Margaret Fowler Viking Archery 203 202 405 4 9
2 Kelly McCary Sure Shot Archery 146 131 277 0 2
3 Marlynn Ruedas CC JOAD 135 102 237 2 2
  Female Bowman Compound 1 2 Final 10s 9s
1 Jessica Tomlinson Brazos JOAD 176 207 383 2 7
2 Gina Garcia CC JOAD 22 13 35 0 0
  Male Bowman Recurve 1 2 Final 10s 9s
1 Josh Stone   224 229 453 9 9
2 Alexis Aguilar   207 186 393 4 8
3 Chad Lesak South Texas Archery 176 215 391 1 9
4 Patrick Phelps Eagle Mountain Flaming Arrows 169 200 369 4 5
  Male Bowman Compound 1 2 Final 10s 9s
1 Justin Morrison   281 282 563 28 28
2 Carson Becker Texas Tens 263 259 522 21 18
3 Thomas Human Cameron County 238 221 459 7 15
4 Reece David Bartlett4-H 225 232 457 6 11

 

LONGHORN INDOOR ARCHERY TOURNAMENT

NOVEMBER 17-19, 2006

FINAL RESULTS

DOUBLE FITA INDOOR RESULTS
  Female Master Barebow 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Wanda Newsom   127 130 257 70 94 164 421 2 6
  Male Master Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Jim Maynard   265 271 536 253 238 491 1027 29 45
2 Michael Hershey   218 233 451 223 234 457 908 15 21
3 Jerry Hendrickson   192 193 385 232 223 455 840 10 22
  Male Master Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Gaylon Blankenship   280 284 564 281 284 565 1129 55 59
2 David Wenner   278 276 554 278 282 560 1114 35 83
3 Roy Daggett   120 209 329 227 209 436 765 8 26
  Male Master Barebow 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Tim Humphrey   216 224 440 207 220 427 867 13 23
  Female Senior Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Kathy Varadi   264 255 519 273 264 537 1056 30 51
2 Kristi Nelson TAMU 262 259 521 267 248 515 1036 31 48
3 Katharine Brown   259 249 508 254 254 508 1016 20 45
  Female Senior Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Amanda Raffaelli TAMU 282 281 563 281 283 564 1127 47 73
2 Lannette True   262 256 518 267 266 533 1051 19 66
  Male Senior Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Ezra Wheeleer   273 278 551 280 283 563 1114 55 43
2 Gregory Petrosky Columbus Area 4H 270 261 531 270 259 529 1060 30 53
3 Virgil Knowlton   238 231 469 222 243 465 934 13 28
4 Sam Daggett   123 110 233 108 112 220 453 3 6
  Male Senior Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Ray Harmon   284 285 569 290 286 576 1145 65 55
2 Hector Guerra Laredo Arrows 284 284 568 281 281 562 1130 51 68
3 Ron Harder   279 279 558 286 276 562 1120 42 76
4 Gary Morrison   277 280 557 279 279 558 1115 41 73
5 Richard Locke SureShot Archery 273 275 548 271 282 553 1101 35 73
6 Andy True   275 268 543 276 272 548 1091 32 72
7 Joe Garcia   270 267 537 265 267 532 1069 20 77
8 Hugo Cabrera Ortiz Laredo Arrows 258 264 522 266 270 536 1058 19 68
  Female College Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Tami Raffaelli TAMU 263 260 523 263 256 519 1042 27 46
2 Jackie Clements TAMU 210 218 428 240 221 461 889 15 26
3 Amber Icke TAMU 219 209 428 218 219 437 865 10 21
4 Holly Lawton UT 167 178 345 226 203 429 774 7 17
5 April Imperial TAMU 203 176 379 199 184 383 762 9 9
6 Whitney White TAMU 133 153 286 140 255 395 681 2 7
7 Leigh Keith UT 171 168 339 137 164 301 640 1 10
  Female College Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Jos Santa Cruz TAMU 287 288 575 290 283 573 1148 69 50
2 Cassie Raffaelli TAMU 285 287 572 285 283 568 1140 60 60
3 Natasha Levinsonn UT 219 208 427 217 216 433 860 9 35
  Male College Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Andrew Stinson TAMU 268 263 531 274 250 524 1055 36 53
2 Bryant Chambers UT 241 256 497 256 239 495 992 24 36
3 Robert Brown TAMU 236 246 482 248 245 493 975 17 34
4 Ryan Nguyen UT 236 220 456 235 245 480 936 14 29
5 Dillon Hogan TAMU 212 201 413 211 245 456 869 10 29
6 Al AlFieri TAMU 224 207 431 227 210 437 868 14 20
7 Ryan Sleyely TAMU 223 218 441 211 181 392 833 11 19
8 Jeff Brown UT 174 184 358 176 203 379 737 5 18
9 David Liu UT 188 169 357 180 166 346 703 3 16
10 Cam Plummer UT 140 165 305 118 119 237 542 2 6
  Male College Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Derrick Ratliff TAMU 281 280 561 284 281 565 1126 51 65
2 Robert Polis TAMU 262 260 522 277 275 552 1074 26 83
3 Calvin Kunze TAMU 243 236 479 255 250 505 984 8 56
4 Christopher Rouxel UT 244 254 498 234 246 480 978 13 43
  Female Junior Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Lyndsey Marzec   254 267 521 271 270 541 1062 37 42
  Male Junior Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Jordan Brown South Texas Archery 256 261 517 260 256 516 1033 27 38
2 Jack Yeh   241 262 503 252 271 523 1026 37 30
3 Bobby Jones   245 237 482 246 209 455 937 19 32
  Male Junior Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Joseph Human Cameron County 282 289 571 286 281 567 1138 58 62
2 Benjamin Human Cameron County 281 282 563 283 286 569 1132 55 62
3 Bryce Wickliff South Texas JOAD 281 284 565 285 276 561 1126 47 72
  Female Cadet Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Fernanda Cabrera de la Fuente Laredo Arrows 241 188 429 226 256 482 911 19 34
2 Simone Petrosky Columbus Area 4H 249 200 449 213 232 445 894 13 25
  Female Cadet Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Coral McMinn Texas 10's JOAD 276 278 554 274 275 549 1103 31 82
2 Meagan Lesak South Texas Archery 267 269 536 273 274 547 1083 25 74
  Male Cadet Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Tyler Schardt Texins 278 267 545 274 275 549 1094 44 51
2 Max Sera Brazos 4-H 273 244 517 245 251 496 1013 18 42
  Male Cadet Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Bryce Brown South Texas Archery 274 272 546 281 274 555 1101 31 80
2 Justin Locke SureShot Archery 271 269 540 266 264 530 1070 30 70
3 Michael Ruedas CC JOAD 265 261 526 257 265 522 1048 19 64
4 Carson Wickliff South Texas JOAD 262 270 532 249 263 512 1044 13 74
  Male Cadet Barebow 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Gabriel Smith   158 176 334 184 151 335 669 5 13
  Female Cub Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Megan Knowlton   239 257 496 245 241 486 982 26 29
  Male Cub Recurve 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Tyler Janota South Texas Archery 265 257 522 259 265 524 1046 28 48
2 Colton Wingate Brazos JOAD 213 235 448 205 209 414 862 11 23
  Male Cub Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Claude Tomlinson Brazos JOAD 247 255 502 265 261 526 1028 23 32
  Female Bowman Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Jessica Tomlinson Brazos JOAD 229 228 457 222 232 454 911 17 18
  Male Bowman Compound 1 2 T 3 4 T Final 10s 9s
1 Justin Morrison   274 274 548 280 276 556 1104 33 77
2 Carson Becker Texas 10's JOAD 273 263 536 256 258 514 1050 30 50
3 Thomas Human Cameron County 207 223 430 206 217 423 853 6 26

back to results page   home