Results for the State JOAD Indoor Championhip

"44 archer from all over the great state of Texas converged in Victoria, Tx for the 2010 state JOAD championships.  Slade Sanderson came all the way from the DFW metroplex, but he only had the second longest trip.  C.J. Moraga traveled from El Paso.  Kudos for these die hard archery fans.  There was a large group from Austin as well as many from the local South Texas Archery JOAD club.  This was the innagural JOAD championship for the Straight Arrow Archery Learning Center even though they have hosted two TFAA events and two 4H tournaments. 
Althought there were no scoring records this year, I think there were a record number of new friends made." - Tom Barker, Tournament Director

TSAA State JOAD Indoor Championship 2010
Straight Arrow Archery Center - Victoria, TX - 2/13/2010
Division
Bow
Gender
LastName
FirstName
SCORE
Archer
Recurve
Female
Hausmann
Erin
452
Bowman
BareBow
Female
Gaskamp
Holly
289
Bowman
Compound
Female
Zunker
Adriana
419
Bowman
Compound
Female
Barthels
Heather
201
Bowman
Compound
Male
Kozik
Caden
490
Bowman
Compound
Male
Kim
Josh
410
Bowman
Compound
Male
Atkinson
Lyndon
233
Bowman
Recurve
Female
Hassan
Anushka
530
Bowman
Recurve
Female
Knitowski
Carissa
177
Bowman
Recurve
Male
Knitowski
Callum
389
Bowman
Recurve
Male
Green
Mitchell
376
Bowman
Recurve
Male
Peterson
Saige
345
Bowman
Recurve
Male
Green
Calvert
242
Bowman
Recurve
Male
Kalyanapuram
Varun
168
Cadet
BareBow
Female
Williams
Allison
45
Cadet
Compound
Female
Rogers
KayLeigh
542
Cadet
Compound
Female
Haynes
Tori
500
Cadet
Compound
Male
Webb
Zachary
550
Cadet
Compound
Male
Dentler
Thomas
530
Cadet
Compound
Male
Wilson
Cody
499
Cadet
Compound
Male
Faidley
Shawn
461
Cadet
Compound
Male
Barthels
Hunter
DNS
Cadet
Recurve
Female
Hollmann
Taylor
371
Cadet
Recurve
Female
Christopher
Amariah
243
Cadet
Recurve
Male
Jones
Alex
345
Cadet
Recurve
Male
Wilkes
Buddy
337
Cadet
Recurve
Male
Moraga
CJ
311
Cadet
Recurve
Male
Redden
Chris
304
Cadet
Recurve
Male
Bowyer
Bryant
DNS
Cub
Compound
Male
Zunker
Rowdy
551
Cub
Compound
Male
Knipling
Colton
513
Cub
Compound
Male
Green
Tyler
512
Cub
Compound
Male
Sanderson
Slade
468
Cub
Compound
Male
Dannhaus
Colby
439
Cub
Compound
Male
Kyle
Jones
374
Cub
Recurve
Male
Klimitchek
Collin
543
Cub
Recurve
Male
Overbeck
Jack
451
Cub
Recurve
Male
Scott
Graham
405
Cub
Recurve
Female
Haynes
Elizabeth
498
Junior
Compound
Male
Dannhaus
Chris
564
Junior
Recurve
Female
Schroeder
Jory
478
Senior
Compound
Male
Moore
Mark
507
Senior
Compound
Male
Clark
Justin
517
Senior
Recurve
Male
Knitowski
Brian
408
Senior
Recurve
Male
Hojnacki
Mike
546
Yeoman
Compound
Female
Moore
Savannah
379
Yeoman
Recurve
Male
Gaskamp
Kyle
255

Printable Acrobat File

Back to Home   Results Index