Archers currently registered for a TSAA TOTS EVENT

Please let the webmaster know if you need to cancel for an event. THANK YOU!

Alpha listing by Archer, then each event signed up for.
Texas Outdoor Target Series 2015
Baker, James Male Compound Cub
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Beavin, Jerry Male Compound Master 50+
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Booth, Ryan Male Compound Bowman The Woodlands JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Brietzke, Brianna Female Recurve Bowman Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Carline, Nathan Male Compound Senior
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Cohen, Lara Female Recurve Cub Phoenix Gold JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Cox, David Duane Male Recurve Master 50+ Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Cox, Grace Female Recurve Bowman Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Daugherty, John Male Recurve Senior
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Dorenbosch, Alexis Female Compound Cub THE JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Faidley, Chris CJ Male Compound Master 50+
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Flores, Romeo Male Compound Junior X10 Archery
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
Franklin, Catherin Female Compound Cadet T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Franklin, D.J. Male Compound Junior TAMU
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Franklin, Dan Male Compound Master 50+ Waller County 4-H Sharp Shooters
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Franklin, Joseph Male Recurve Cadet T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Franklin, Lea Ann Female Compound Master 50+ T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Franklin, Nathan Male Compound Senior TAMU
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Franklin, Samantha Female Compound Cadet T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Frizzell, Mike Male BareBow Senior
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Geehan, Mike Male Compound Senior
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Genzer, Averie Female Compound Yeoman South Texas Archery JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Genzer, Ivie Female Recurve Bowman South Texas Archery JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Genzer, Jimmy Male Compound Senior South Texas Archery JOAD
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Harrigan, Sabrina Female BareBow Senior Pearland Archery Club
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Harrigan, Samuel Male Recurve Cub Pearland Archery Club
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Harrigan, Shawn Male BareBow Senior Pearland Archery
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Harrigan, Spencer Male BareBow Cub Pearland Archery Club
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Hartman, Kim Female BareBow Master 50+ T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Hartman, Maxwell Male Recurve Cub T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Hartman, Ryland Male BareBow Junior T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Hartman, Skip Male BareBow Senior T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Haynes, Elizabeth Female Recurve Junior South Texas JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Hickerson, Sadie Female Compound Cadet Woodlands JOAD
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Hickerson, Sophia Female Compound Cadet Woodlands JOAD
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Hill, Paige E Female Recurve Junior T.H.E. JOAD Club
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Hilley, Abigail Female Recurve Bowman T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Hilley, Danielle Female Recurve Cub T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Holt, Lee Female BareBow Cadet T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
Hovey, Larry S Male BareBow Master 70+ Austin Archery Club
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Hudson, Leo Male Recurve Bowman Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Jeffries, John Jordan Male Recurve Junior T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Kelly, Becca Female Recurve Cadet Woodlands JOAD
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Koopmann, Randy Male BareBow Master 50+ Archer's Haven
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Kumar, Lishore Andrew Male Recurve Yeoman T.H.E. JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Kumar, Rishika Anne Female Recurve Cub T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Lagrow, Dayton Male Compound Bowman
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Lecompte, Kurtis Male Compound Cadet X10 Archery
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Lecompte, Lynda Female Recurve Senior X10 Archery
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Magera, Adam Male BareBow Senior
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Magera, Allison Female Recurve Cadet T.H.E. JOAD Club
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Magera, John Male BareBow Senior
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Magera, Karin Female Recurve Senior
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Murphy, Mireille Female Recurve Cub Girl Scouts Of San Jacinto
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Newsom, Wanda Female Genesis Master 70+
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Overbeck, Jack Male Recurve Junior Woodlands Archery JOAD
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Ozyp, Jay Male Recurve Cub JL Archery
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Ozyp, John Male Compound Cadet JL JOAD
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Petrosky, Gregory Male Recurve Master 50+
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Post, Chap Male Recurve Bowman X10 Archery
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Post, Corbett Male BareBow Senior X10 Archery
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Powers, Herb Male Recurve Master 70+
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Rainey, Duncan Male Recurve Cadet Woodlands JOAD
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Ramirez, Caleb Male BareBow Cub THE JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Ramirez, Gabrielle Female Recurve Cadet THE JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Ramnarace, Daryl Male Compound Senior West Houston Archery
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Schlaudraff, Mark Male Compound Cadet T.H.E. JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
Schroeder, Raymond Male Recurve Master 70+
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Sims, Brett Male Recurve Senior Phoenix Gold JOAD Club
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Skow, Doug Male Compound Senior T.H.E. JOAD
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Skow, Reagan Female Compound Bowman South Texas Archery JOAD
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Spangler, Andrew Male Compound Senior Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Spangler, Angela Female Compound Senior Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
Spangler, Cora Female Recurve Cadet Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Spangler, Sarah Female Compound Cub Lone Star JOAD
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Stepp, Parker Male Compound Cadet Pearland Archery Club
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Stepp, Raymond Male Compound Senior Pearland Archery Club
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Stonebraker, Rick Male BareBow Senior
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
Tschatschula, Quinn Male Recurve Cadet Woodlands JOAD
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Vanderwier, Savannah Baye Female Compound Cadet West Texas JOAD
April 11-Lone Star JOAD 9:00am, 3148 County Road 128, Floresville
Warrington, Shelby Female Compound Cadet
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am, Columbus Fairgrounds
Young, Kaitlyn Female Compound Cub Phoenix Gold JOAD
May 16th-Pearland JOAD 8:30am, Buffalo Field Archery
Zbornak, Diana Female Compound Master 70+
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Zbornak, Gary Male Compound Master 70+
March 14 - FITA II- 1pm line, Columbus Fairgrounds
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm, Buffalo Field Archery
Grouped by Venue, then Gender/Bow/Division, then Archer Name
Texas Outdoor Target Series 2015

EVENT:

March 14 - FITA II- 1pm line

Columbus Fairgrounds

Female BareBow Cadet
Holt, Lee
Female BareBow Master 50+
Hartman, Kim
Female Compound Cub
Dorenbosch, Alexis
Spangler, Sarah
Female Compound Master 70+
Zbornak, Diana
Female Compound Senior
Spangler, Angela
Female Genesis Master 70+
Newsom, Wanda
Female Recurve Bowman
Brietzke, Brianna
Cox, Grace
Genzer, Ivie
Female Recurve Cadet
Magera, Allison
Ramirez, Gabrielle
Spangler, Cora
Female Recurve Cub
Cohen, Lara
Kumar, Rishika Anne
Murphy, Mireille
Female Recurve Junior
Haynes, Elizabeth
Hill, Paige
Female Recurve Senior
Magera, Karin
Male BareBow Cub
Ramirez, Caleb
Male BareBow Junior
Hartman, Ryland
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Hartman, Skip
Magera, John
Stonebraker, Rick
Male Compound Cadet
Schlaudraff, Mark
Male Compound Junior
Flores, Romeo
Male Compound Master 70+
Zbornak, Gary
Male Compound Senior
Spangler, Andrew
Male Recurve Bowman
Hudson, Leo
Male Recurve Cub
Hartman, Maxwell
Male Recurve Junior
Jeffries, John Jordan
Male Recurve Master 50+
Cox, David Duane
Petrosky, Gregory
Male Recurve Master 70+
Schroeder, Raymond
Male Recurve Senior
Sims, Brett
March 14 - FITA II- 1pm line has 36 archers

EVENT:

March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am

Columbus Fairgrounds

Female BareBow Master 50+
Hartman, Kim
Female BareBow Senior
Harrigan, Sabrina
Female Compound Bowman
Skow, Reagan
Female Compound Cadet
Franklin, Catherin
Franklin, Samantha
Warrington, Shelby
Female Compound Cub
Dorenbosch, Alexis
Spangler, Sarah
Female Compound Master 50+
Franklin, Lea Ann
Female Compound Yeoman
Genzer, Averie
Female Genesis Master 70+
Newsom, Wanda
Female Recurve Bowman
Genzer, Ivie
Hilley, Abigail
Female Recurve Cadet
Magera, Allison
Ramirez, Gabrielle
Spangler, Cora
Female Recurve Cub
Hilley, Danielle
Kumar, Rishika Anne
Murphy, Mireille
Female Recurve Junior
Hill, Paige
Female Recurve Senior
Magera, Karin
Male BareBow Cub
Harrigan, Spencer
Male BareBow Junior
Hartman, Ryland
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Frizzell, Mike
Harrigan, Shawn
Hartman, Skip
Magera, Adam
Magera, John
Male Compound Bowman
Booth, Ryan
Male Compound Junior
Franklin, D.J.
Male Compound Master 50+
Faidley, Chris
Franklin, Dan
Male Compound Senior
Carline, Nathan
Franklin, Nathan
Ramnarace, Daryl
Spangler, Andrew
Male Recurve Cadet
Franklin, Joseph
Male Recurve Cub
Harrigan, Samuel
Hartman, Maxwell
Male Recurve Junior
Jeffries, John Jordan
Male Recurve Yeoman
Kumar, Lishore Andrew
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am has 42 archers

EVENT:

April 11-Lone Star JOAD 9:00am

3148 County Road 128, Floresville

Female Compound Bowman
Skow, Reagan
Female Compound Cadet
Vanderwier, Savannah Baye
Female Compound Yeoman
Genzer, Averie
Female Recurve Bowman
Brietzke, Brianna
Cox, Grace
Genzer, Ivie
Female Recurve Cub
Cohen, Lara
Female Recurve Junior
Haynes, Elizabeth
Male BareBow Master 50+
Koopmann, Randy
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Frizzell, Mike
Male Compound Master 50+
Beavin, Jerry
Male Compound Senior
Geehan, Mike
Ramnarace, Daryl
Skow, Doug
Male Recurve Bowman
Hudson, Leo
Male Recurve Cadet
Rainey, Duncan
Tschatschula, Quinn
Male Recurve Master 50+
Cox, David Duane
Petrosky, Gregory
Male Recurve Master 70+
Schroeder, Raymond
Male Recurve Senior
Daugherty, John
Sims, Brett
April 11-Lone Star JOAD 9:00am has 23 archers

EVENT:

May 16th-Pearland JOAD 8:30am

Buffalo Field Archery

Female Compound Cadet
Hickerson, Sadie
Hickerson, Sophia
Female Compound Cub
Young, Kaitlyn
Female Compound Yeoman
Genzer, Averie
Female Recurve Bowman
Genzer, Ivie
Female Recurve Cadet
Ramirez, Gabrielle
Female Recurve Cub
Cohen, Lara
Murphy, Mireille
Female Recurve Senior
Lecompte, Lynda
Male BareBow Cub
Ramirez, Caleb
Male BareBow Senior
Post, Corbett
Male Compound Bowman
Booth, Ryan
Lagrow, Dayton
Male Compound Cadet
Lecompte, Kurtis
Ozyp, John
Stepp, Parker
Male Compound Senior
Geehan, Mike
Genzer, Jimmy
Ramnarace, Daryl
Stepp, Raymond
Male Recurve Bowman
Post, Chap
Male Recurve Cadet
Tschatschula, Quinn
Male Recurve Cub
Ozyp, Jay
Male Recurve Junior
Overbeck, Jack
Male Recurve Senior
Daugherty, John
May 16th-Pearland JOAD 8:30am has 25 archers

EVENT:

May 16th-Pearland JOAD 1:30pm

Buffalo Field Archery

Female Compound Master 70+
Zbornak, Diana
Female Genesis Master 70+
Newsom, Wanda
Female Recurve Cadet
Kelly, Becca
Male BareBow Cub
Harrigan, Spencer
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Frizzell, Mike
Harrigan, Shawn
Male Compound Cub
Baker, James
Male Compound Master 50+
Beavin, Jerry
Male Compound Master 70+
Zbornak, Gary
Male Compound Senior
Carline, Nathan
Male Recurve Cadet
Rainey, Duncan
Male Recurve Cub
Harrigan, Samuel
Male Recurve Master 70+
Powers, Herb
Schroeder, Raymond
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm has 15 archers
Total number of entries for the Texas Outdoor Target Series 2015 is 141.
Back To Home Page TOTS Info Page page autogenerated 21:47:32 on 03/25/2015. Please let the webmaster know immediately of any errors or desired changes.
Grouped by Venue, then Gender/Bow/Division, then Archer Name
Texas Outdoor Target Series 2015

EVENT:

March 14 - FITA II- 1pm line

Columbus Fairgrounds

Female BareBow Cadet
Holt, Lee
Female BareBow Master 50+
Hartman, Kim
Female Compound Cub
Dorenbosch, Alexis
Spangler, Sarah
Female Compound Master 70+
Zbornak, Diana
Female Compound Senior
Spangler, Angela
Female Genesis Master 70+
Newsom, Wanda
Female Recurve Bowman
Brietzke, Brianna
Cox, Grace
Genzer, Ivie
Female Recurve Cadet
Magera, Allison
Ramirez, Gabrielle
Spangler, Cora
Female Recurve Cub
Cohen, Lara
Kumar, Rishika Anne
Murphy, Mireille
Female Recurve Junior
Haynes, Elizabeth
Hill, Paige
Female Recurve Senior
Magera, Karin
Male BareBow Cub
Ramirez, Caleb
Male BareBow Junior
Hartman, Ryland
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Hartman, Skip
Magera, John
Stonebraker, Rick
Male Compound Cadet
Schlaudraff, Mark
Male Compound Junior
Flores, Romeo
Male Compound Master 70+
Zbornak, Gary
Male Compound Senior
Spangler, Andrew
Male Recurve Bowman
Hudson, Leo
Male Recurve Cub
Hartman, Maxwell
Male Recurve Junior
Jeffries, John Jordan
Male Recurve Master 50+
Cox, David Duane
Petrosky, Gregory
Male Recurve Master 70+
Schroeder, Raymond
Male Recurve Senior
Sims, Brett
March 14 - FITA II- 1pm line has 36 archers

EVENT:

March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am

Columbus Fairgrounds

Female BareBow Master 50+
Hartman, Kim
Female BareBow Senior
Harrigan, Sabrina
Female Compound Bowman
Skow, Reagan
Female Compound Cadet
Franklin, Catherin
Franklin, Samantha
Warrington, Shelby
Female Compound Cub
Dorenbosch, Alexis
Spangler, Sarah
Female Compound Master 50+
Franklin, Lea Ann
Female Compound Yeoman
Genzer, Averie
Female Genesis Master 70+
Newsom, Wanda
Female Recurve Bowman
Genzer, Ivie
Hilley, Abigail
Female Recurve Cadet
Magera, Allison
Ramirez, Gabrielle
Spangler, Cora
Female Recurve Cub
Hilley, Danielle
Kumar, Rishika Anne
Murphy, Mireille
Female Recurve Junior
Hill, Paige
Female Recurve Senior
Magera, Karin
Male BareBow Cub
Harrigan, Spencer
Male BareBow Junior
Hartman, Ryland
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Frizzell, Mike
Harrigan, Shawn
Hartman, Skip
Magera, Adam
Magera, John
Male Compound Bowman
Booth, Ryan
Male Compound Junior
Franklin, D.J.
Male Compound Master 50+
Faidley, Chris
Franklin, Dan
Male Compound Senior
Carline, Nathan
Franklin, Nathan
Ramnarace, Daryl
Spangler, Andrew
Male Recurve Cadet
Franklin, Joseph
Male Recurve Cub
Harrigan, Samuel
Hartman, Maxwell
Male Recurve Junior
Jeffries, John Jordan
Male Recurve Yeoman
Kumar, Lishore Andrew
March 28 - T.H.E. JOAD 9:00am has 42 archers

EVENT:

April 11-Lone Star JOAD 9:00am

3148 County Road 128, Floresville

Female Compound Bowman
Skow, Reagan
Female Compound Cadet
Vanderwier, Savannah Baye
Female Compound Yeoman
Genzer, Averie
Female Recurve Bowman
Brietzke, Brianna
Cox, Grace
Genzer, Ivie
Female Recurve Cub
Cohen, Lara
Female Recurve Junior
Haynes, Elizabeth
Male BareBow Master 50+
Koopmann, Randy
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Frizzell, Mike
Male Compound Master 50+
Beavin, Jerry
Male Compound Senior
Geehan, Mike
Ramnarace, Daryl
Skow, Doug
Male Recurve Bowman
Hudson, Leo
Male Recurve Cadet
Rainey, Duncan
Tschatschula, Quinn
Male Recurve Master 50+
Cox, David Duane
Petrosky, Gregory
Male Recurve Master 70+
Schroeder, Raymond
Male Recurve Senior
Daugherty, John
Sims, Brett
April 11-Lone Star JOAD 9:00am has 23 archers

EVENT:

May 16th-Pearland JOAD 8:30am

Buffalo Field Archery

Female Compound Cadet
Hickerson, Sadie
Hickerson, Sophia
Female Compound Cub
Young, Kaitlyn
Female Compound Yeoman
Genzer, Averie
Female Recurve Bowman
Genzer, Ivie
Female Recurve Cadet
Ramirez, Gabrielle
Female Recurve Cub
Cohen, Lara
Murphy, Mireille
Female Recurve Senior
Lecompte, Lynda
Male BareBow Cub
Ramirez, Caleb
Male BareBow Senior
Post, Corbett
Male Compound Bowman
Booth, Ryan
Lagrow, Dayton
Male Compound Cadet
Lecompte, Kurtis
Ozyp, John
Stepp, Parker
Male Compound Senior
Geehan, Mike
Genzer, Jimmy
Ramnarace, Daryl
Stepp, Raymond
Male Recurve Bowman
Post, Chap
Male Recurve Cadet
Tschatschula, Quinn
Male Recurve Cub
Ozyp, Jay
Male Recurve Junior
Overbeck, Jack
Male Recurve Senior
Daugherty, John
May 16th-Pearland JOAD 8:30am has 25 archers

EVENT:

May 16th-Pearland JOAD 1:30pm

Buffalo Field Archery

Female Compound Master 70+
Zbornak, Diana
Female Genesis Master 70+
Newsom, Wanda
Female Recurve Cadet
Kelly, Becca
Male BareBow Cub
Harrigan, Spencer
Male BareBow Master 70+
Hovey, Larry
Male BareBow Senior
Frizzell, Mike
Harrigan, Shawn
Male Compound Cub
Baker, James
Male Compound Master 50+
Beavin, Jerry
Male Compound Master 70+
Zbornak, Gary
Male Compound Senior
Carline, Nathan
Male Recurve Cadet
Rainey, Duncan
Male Recurve Cub
Harrigan, Samuel
Male Recurve Master 70+
Powers, Herb
Schroeder, Raymond
May 16th-Pearland JOAD 1:30pm has 15 archers
Total number of entries for the Texas Outdoor Target Series 2015 is 141.
Back To Home Page TOTS Info Page page autogenerated 21:47:32 on 03/25/2015. Please let the webmaster know immediately of any errors or desired changes.